1η Ακαδημαϊκή Συνάντηση του κεντρικού παραρτήματος του Κολεγίου CDA Λευκωσίας

22/09/2022 @ 6:00 am - 8:00 pm
  • This event has passed.
1η Ακαδημαϊκή Συνάντηση για το έτος 2022-2023 στο κεντρικό παράρτημα της Λευκωσίας
Στις 22/9 πραγματοποιήθηκε η 1η Ακαδημαϊκή Συνάντηση του κεντρικού παραρτήματος του Κολεγίου CDA στην πόλη της Λευκωσίας για το Ακαδημαϊκό Έτος 2022-2023.
Η συνάντηση έλαβε χώρα στην καφετέρια του κτηρίου και όλοι οι καθηγητές βρέθηκαν κοντά μας. Η Διευθύντρια του κεντρικού παραρτήματος κα Κατερίνα Κυριακίδου και η Διευθύντρια Διεθνών Σχέσεων κα Αθηνά Κολιανδρή παρουσίασαν τους καινούργιους καθηγητές, που μεγαλώνουν και δυναμώνουν ακόμη περισσότερο την ομάδα του Κολεγίου. Επίσης, συζητήθηκαν οι αλλαγές που πραγματοποιήθηκαν στην ηλεκτρονική πλατφόρμα εκπαίδευσης των φοιτητών (Moodle) για την καλύτερη λειτουργία της. Τέλος, αναφέρθηκαν τρόποι ενθάρρυνσης των φοιτητών για συμμετοχή σε εθελοντικές δράσεις του ιδρύματος, καθώς και σε δρώμενα της πόλης.
Είμαστε έτοιμοι να σας υποδεχτούμε στο χώρο μας και μαζί να κάνουμε τα όνειρά σας πραγματικότητα. Επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του κολεγίου https://www.cdacollege.ac.cy/ για να μάθετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα προγράμματα σπουδών. Ακολουθήστε μας και στα υπόλοιπα social media στο Instagram & στο Tik Tok {cda.college} για να μαθαίνετε νέα.

Date:
22/09/2022