Ημέρα Καλοσωρίσματος C.D.A College Λευκωσίας

30/09/2022 @ 10:00 am - 1:00 pm
  • This event has passed.
Την Παρασκευή 30/9/2022 πραγματοποιήθηκε η ημέρα γνωριμίας στο κεντρικό παράρτημα του Κολεγίου C.D.A. στην πόλη της Λευκωσίας. Η συγκέντρωση έλαβε χώρα στη βιβλιοθήκη του Κολεγίου και το Διοικητικό, καθώς και το Ακαδημαϊκό προσωπικό ήταν εκεί για να υποδεχθεί νέους/ες και συνεχιζόμενους/ες φοιτητές/τριες. Ο Γενικός Διευθυντής κ. Παντελής Ιωάννου και η Διευθύντρια του κεντρικού παραρτήματος της Λευκωσίας κα. Κατερίνα Κυριακίδου καλωσόρισαν τους/τις φοιτητές/τριες, τους παρουσίασαν το Διοικητικό προσωπικό του Κολεγίου, αλλά και τους καινούργιους καθηγητές που έγιναν μέλη της οικογένειας C.D.A. Στη συνέχεια, πραγματοποιήθηκε ο Αγιασμός για τη νέα ακαδημαϊκή χρονιά.
Παρουσιάσεις προς ενημέρωση των φοιτητών/τριων πραγματοποιήθηκαν από την κα. Χριστίνα Αγαθαγγέλου, σχετικά με τα προγράμματα Erasmus και την ηλεκτρονική πλατφόρμα Moodle-Zoom του Κολεγίου. Από τον κλινικό ψυχολόγο κ. Κωνσταντίνο Μιχαήλ για το συμβουλευτικό κέντρο ΚΕΣΥΠΑ. Επίσης, παρουσιάσεις έγιναν από την Μαριλένα Πιστέντη και τον κ. Αντρέα Κωστή για την εφαρμογή Buyway365, που έχει τη χαρά να συνεργάζεται το Κολέγιο μας, αλλά και από τη βιβλιοθηκονόμο κα. Χριστίνα Κουρβαζέλη για τις υπηρεσίες της βιβλιοθήκης.
Ευχαριστούμε θερμά φοιτητές/τριες και συναδέλφους/ισσες που παρευρέθηκαν στην συνάντηση αυτή και σας ευχόμαστε μια όμορφη και εποικοδομητική ακαδημαϊκή χρονιά.
Τα μαθήματα ξεκινούν τη Δευτέρα 3/10/2022 και θα είμαστε όλοι στις θέσεις μας να σας υποδεχθούμε με χαμόγελα και όρεξη για γνώση!!!
Επισκεφθείτε την ιστοσελίδα του κολεγίου https://www.cdacollege.ac.cy/ για να μάθετε περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα προγράμματα σπουδών. Ακολουθήστε μας και στα υπόλοιπα social media στο Instagram & στο Tik Tok {cda.college} για να μαθαίνετε νέα.

Date:
30/09/2022
Time:
10:00 am - 1:00 pm
Event Tags:
, , , , ,

CDA Nicosia Campus
2, Evagorou Ave. Eleftherias Square, P.O.Box 21972, CY-1515.
Nicosia, Cyprus
Phone: