2η Ημερίδα Φοιτητικής Μέριμνας και Επαγγελματικής αποκατάστασης” του CDA College Λευκωσίας.

28/02/2023 @ 9:00 am - 1:00 pm
  • This event has passed.

Μεγάλη επιτυχία σημείωσε η “2η Ημερίδα Φοιτητικής Μέριμνας και Επαγγελματικής αποκατάστασης” που διοργάνωσε το Γραφείο Φοιτητικής Μέριμνας του Κολεγίου CDA Λευκωσίας την Τρίτη 28 Φεβρουαρίου 2023 από τις 09.00 μέχρι την 13.00 το πρωί στην βιβλιοθήκη του Κεντρικού κτιρίου στη Λευκωσία (Πλατεία Ελευθερίας).

Οι φοιτητές όλων των προγραμμάτων από Λευκωσία και Λάρνακα ενημερώθηκαν για θέσεις εργασίας σε μεγάλες εταιρείες και οργανισμούς όπως το Adams Beach Hotel, η GAP Vassilopoulos, η Lidl Cyprus, ο Zorbas Bakeries (Φούρνοι Ζορπάς), η Respect Adv, η Alion. Επίσης η κα Βάκια Ιωαννίδου, πρόεδρος του Συλλόγου Αισθητικών Κύπρου, και η κα Αννίτα Αυγουστή του Συμβουλίου Εγγραφής Κομμωτών & Κουρέων Κύπρου ενημέρωσαν σε διαλέξεις τους τους φοιτητές, όπως επίσης το International Management Assistants ενημέρωσε για τις δράσεις του τους φοιτητές του προγράμματος Διοίκησης Γραφείου.

Παρουσιάσεις μακιγιάζ και νυχιών έγιναν από τις επαγγελματικές εταιρείες Kybella, Cuccio Pro Cyprus και Impophar. Επίσης για τα προϊόντα και τις εκπτώσεις τους ενημέρωσαν η Helen Seward Cyprus, η Korombilias Trading Ltd, το Euforia Wellness Center και η Spatium Trading Cyprus και για τις εκπτώσεις της η Buy Way.

Θερμές ευχαριστίες σε όλους τους φορείς/ εταιρείες/ συνδέσμους που στήριξαν την πρωτοβουλία του Γραφείου Φοιτητικής Μέριμνας και κατέβαλλαν κάθε προσπάθεια για να ικανοποιήσουν τις ανάγκες της φοιτητικής μας κοινότητας.

Date:
28/02/2023
Time:
9:00 am - 1:00 pm
Event Category:

CDA Nicosia Campus
2, Evagorou Ave. Eleftherias Square, P.O.Box 21972, CY-1515.
Nicosia, Cyprus
Phone: