1Η ΗΜΈΡΑ ΦΟΙΤΗΤΙΚΉΣ ΠΡΌΝΟΙΑΣ ΚΑΙ ΚΑΡΙΈΡΑΣ

08/12/2021 @ 10:00 πμ - 12:00 μμ
Φόρτωση Εκδηλώσεις
  • Αυτή η εκδήλωση έχει τελειώσει.

εκδήλωση STUDENT WELFAREinter

Η “1η Ημερίδα Φοιτητικής Μέριμνας και Σταδιοδρομίας” που διοργάνωσε το Γραφείο Φοιτητικής Μέριμνας Λευκωσίας πραγματοποιήθηκε σήμερα από τις 10.00 μέχρι τις 12.00 το πρωί στη βιβλιοθήκη και την καφετέρια του κεντρικού κτιρίου στη Λευκωσία (Πλατεία Ελευθερίας).
Οι φοιτητές όλων των προγραμμάτων ενημερώθηκαν για τη δυνατότητα λήψης φοιτητικών δανείων και θέσεων εργασίας σε μεγάλες εταιρείες όπως η Lidl Cyprus, η Zorbas, η Rocket Cyprus. Ενημερώθηκαν για τις εκπτώσεις του ΠΑΜΕΟΥΝΙ και της εταιρείας You dream, έγιναν παρουσιάσεις μακιγιάζ από τις επαγγελματικές εταιρείες Kybella, και Helen Seward Cyprus, ενώ η εταιρεία Korombilias Trading Ltd , το Euforia Wellness Center και η εταιρεία Spatium Trading Cyprus κατέβαλαν δώρα για τους μαθητές.

Δοκίμασαν επίσης χριστουγεννιάτικες λιχουδιές που προσέφεραν οι φούρνοι Ζορμπάς και Lidl, γνώρισαν νέες εταιρείες όπως η hlopps για υγιεινά σνακ, συγκέντρωσαν βιβλία για να τα δωρίσουν στο @PAWS – Protecting Animals Without Shelter για τη φροντίδα αδέσποτων ζώων. Τέλος, ενημερώθηκαν από το Καραϊσκάκειο Ίδρυμα για τη διαδικασία του δότη μυελού των οστών.

Λεπτομέρειες

Ημερομηνία:
08/12/2021
Ώρα:
10:00 πμ - 12:00 μμ

Χώρος Διεξαγωγής

Πανεπιστημιούπολη CDA Λευκωσία
2, Λεωφόρος Ευαγόρου. Πλατεία Ελευθερίας, Τ.Θ. 21972, CY-1515.
Λευκωσία, Cyprus
Τηλέφωνο: